شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

کودکان زیر دوسال معمولا مستعد اسهال هستند به دلایل مختلف، مهمترین آن غذای آنهاست. تقریبا همه اسهال را در این مرحله از زندگی کودک نوپای خود تجربه می کنند اسهال در کودکان باعث درد، قرمزی مقعد و دهیدراته شدن آنها میشود رعایت کردن #رژیم_غذایی کمک زیادی به درمان #اسهال_کودکان میکند. کودکی که اسهال دارد بهتر […]

سونوگرافی داپلر در بارداری چیست؟ اولتراسوند داپلر حرکت خون را در ورید ها ، شریان و عروق خونی با امواج صوتی نشان می دهد. از صدای انعکاس یافته می توان برای تشخیص محدودیت جریان خون، لخته های خونی و سلامت جنین استفاده نمود. برخلاف تصویربرداری اولتراسوند که تصویری از جنین در رحم ارائه می نماید، […]

کمردرد یکی از مشکلات شایع دوران بارداری است ولی معمولاً در دو هفته اول بعد از زایمان فروکش میکند. با این حال ممکن است بعد از مدتی به علت اینکه مادر نوزادش را مرتبا بلند کرده و بغل میکند کمردرد مجدداً بروز کند. هرچه نوزاد بزرگتر میشود مادر باید وزن بیشتری را بلند کند. روزهای […]

دوران پس از زایمان نیز مانند دوران بارداری دوره ای پر از التهاب و تجربه های نو است… خانم ها معمولا دغدغه های فکری و سوال های زیادی در رابطه با این دوره در ذهن دارند اما گاهی به دلیل گرفتاری و رسیدگی به فرزند فرصت پرسیدن آن را پیدا نمی کنند و حتی نمی […]

شش ساعت اول پس از زایمان، مهم‌ ترین و خطرناک ‌ترین زمان برای مادر است. در بین مراقبت‌های پس از زایمان، کنترل میزان خو‌ن ‌ریزی و علایم حیاتی مادر(فشار خون، دمای بدن، نبض و تنفس) اهمیت زیادی دارد… مراقبت‌های معمول پس از زایمان، طی ۳ مرحله انجام می ‌شود که مرحله اول در روزهای اول […]

 احساس درد و سوزش خفیف در محل بخیه به طور طبیعی بعد از زایمان وجود دارد که قابل تحمل است در طی ساعات اولیه بعد زایمان و در بیمارستان کنترل دقیق توسط ماما و پرستار انجام می شود و در صورت لزوم می توان از مسکن نیز استفاده نمود مادر می باسیت در حال دراز […]

همیشه این سوال در ذهن خانمها وجود دارد که آیا راهکارهایی که برای پسردار شدن پیشنهاد میشه پشتوانه علمی دارد یا خیر؟ ما در این مبحث به این موضوع پرداخته ایم.

وزن جنین از هفته اول تا هفته ی آخر

به یاد داشته باشید که این ارقام به صورت میانگین به دست آمده اند و ممکن است در جنین های مختلف و بارداری های مختلف، با هم تفاوت داشته باشند.

۱ هفته
جنینی که درون شما در حال رشد است ، بسیارکوچک است. در این زمان ، تنها گروهی سلول به هم چسبیده وجود دارد که به سرعت در حال تقسیم و رشد هستند. جنین به اندازه سر سوزن است و اگر درون شما قرار نداشت ، می شد با چشم غیر مسلح هم آن را دید. این گروه سلول ها اصلا به جنین یا کودک شباهت ندارد، جنین طی هفته اول حدود ۰٫۱۵mm طول دارد.

۲ هفته
کودک در حال تکامل شما هنوز خیلی کوچک است. اندازه آن از ۰٫۳۶mm تا حدود ۱mm (یک میلی متر) متفاوت است. یک میلی متر حدودا اندازه حرف O انگلیسی است.

۳ هفته
کودک در حال تکامل شما هنوز خیلی بزرگ نشده است. طول آن حدود ۱٫۲۵mm است.

۴ هفته
طول سر تا باسن کودک در حال رشد شما ۲ تا ۴ میلی متر است. (طول سر تا باسن : مسافت بالای سر بچه تا نشیمنگاه.) از این نوع اندازه گیری بیشتر استفاده می شود تا سنجش طول جنین از سر تا پاشنه پا، چرا که تقریبا همیشه پاهای جنین حالت جمع شده اند و بنابر این اندازه گیری طول آنها دشوار است.
گاه می توان با استفاده از وسایل به خصوص ، ضربان قلب جنین را در هفته ششم بارداری مشاهده کرد.

۵ هفته
در این هفته ، کودک شما جهش رشدی چشمگیری خواهد داشت. در ابتدای هفته ، طول سر تا باسن کودک در حال رشد شما ۴ تا mm 5 است. در انتهای این هفته ، اندازه کودک شما دو برابر شده و به ۱٫۱ تا ۱٫۳ سانتی متر می رسد.

۶ هفته
در این هفته، طول سر تا باسن کودک شما ۱٫۴ الی ۲ سانتی متر است .

۷ هفته
طول سر تا باسن جنین، ۲٫۲ الی ۳ سانتی متر است.

۸ هفته
تا هفته ۱۰ بارداری طول سر تا باسن کودک شما به حدود ۱٫۳ الی ۲٫۴ سانتی متر رسیده است. دیگر می توانیم وزن جنین را محاسبه کنیم. قبل از این هفته به قدری وزن کم است که اندازه گیری آن دشوار است. حالا که کودک شما در حال وزن گیری است ، می توانیم وزن او را هم ذکر کنیم. وزن کودک شما حدود ۵ گرم است.

۹ هفته
در این هفته طول سر تا باسن جنین ۴٫۴ تا ۶سانتی متر است. وزن جنین حدود ۸ گرم می باشد.

۱۰ هفته
وزن کودک متولد نشده شما ، ۸ تا ۱۴ گرم است و طول سر تا باسن وی حدود ۶٫۱ سانتی متر است. اندازه جنین در عرض سه هفته گذشته ، تقریبا دو برابر شده است ! اما قد جنین هنوز مقیاس بهتری محسوب می شود.

۱۱ هفته
کودک شما به سرعت رشد می کند. طول سر تا باسن او ۶٫۵ الی ۷٫۸ سانتی متر است و بین ۱۳ تا ۲۰ گرم وزن دارد.

۱۲ هفته
طول سر تا باسن کودک شما ۸ تا ۹٫۵ سانتی متر است و حدودا به اندازه مشت شماست. وزن جنین حدودا به ۲۵ گرم رسیده است.

۱۳ هفته
طول سر تا باسن جنین در این هفته از بارداری، ۹٫۳ تا ۱۰٫۳ گرم است و وزن وی حدود ۵۰ گرم میباشد.

۱۴ هفته
در این هفته، طول سر تا باسن کودک شما ۱۰٫۸ تا ۱۱٫۶ سانتی متر و وزن او حدود ۸۰ گرم است.

۱۵ هفته
طول سر تا باسن جنین شما، ۱۱ تا ۱۲ سانتی متر است. وزن جنین در دو هفته گذشته دو برابر شده و به ۱۰۰ گرم رسیده است. در این هفته، جنین به اندازه کف دست باز شماست.

۱۶ هفته
طول سر تا باسن کودک شما ۱۲٫۵ تا ۱۴ سانتی متر و وزن او حدود ۱۵۰ گرم است.

۱۷ هفته

در این هفته از تکامل، طول سر تا باسن جنین ۱۳ تا ۱۵ سانتی متر و وزن او تقریبا ۲۰۰ گرم می باشد. جالب است بدانید که وزن کودک شما تا زمان زایمان بیش از ۱۵ برابر الان خواهد شد.

۱۸ هفته

در این هفته از تکامل، طول سر تا باسن جنین ۱۴ تا ۱۶ سانتی متر و وزن وی حدود ۲۶۰ گرم است.

۱۹ هفته

کودک شما در اولین هفته نیمه دوم بارداری، بزرگ تر شده است. در این هفته حدود ۳۰۰ گرم وزن دارد و طول سر تا باسن او حدود ۱۸ سانتی متر است.

۲۰ هفته

در این هفته از بارداری، وزن کودک شما حدود ۳۵۰ گرم و طول سر تا باسن وی نزدیک به  ۱۹ سانتی متر است.

۲۱ هفته

وزن کودک شما در این هفته حدود ۴۵۵ گرم و طول سر تا باسن وی حدود ۲۰ سانتی متر است.

۲۲ هفته
در این هفته، وزن کودک شما حدود ۵۴۰ گرم و طول سر تا باسن او تقریبا ۲۱ سانتی متر است.

۲۳ هفته
وزن کودک شما در این هفته از بارداری حدود ۷۰۰ گرم و طول سر تا باسن او نزدیک به ۲۲ سانتی متر است.

۲۴ هفته

کودک شما در حال حاضر حدود ۹۰۰ گرم وزن دارد. در این هفته طول سر تا باسن وی نزدیک به ۲۳ سانتی متر است.

۲۵ هفته

این هفته، سه ماهه سوم بارداری آغاز می شود. از این هفته به بعد علاوه بر وزن و طول سر تا باسن جنین، طول سر تا پای بدن جنین را نیز ذکر می کنیم. این متغیر به شما کمک می کند که در بخش پایانی بارداری خود، بهتر بدانید که اندازه کودک شما چقدر است.
وزن کودک شما در این هفته حدود ۱ کیلوگرم و طول سر تا باسن وی نزدیک به ۲۴ سانتی متر است. طول کلی بدن جنین حدود ۳۴ سانتی متر است.

۲۶ هفته

از این هفته وزن کودک شما حدود ۱٫۱ کیلوگرم، طول سر تا باسن او نزدیک به ۲۵ سانتی متر و طول کلی بدن او حدود ۳۵ سانتی متر است.

۲۷ هفته
در این هفته از بارداری، جنین حدود ۱٫۲۵کیلوگرم وزن دارد. طول سر تا باسن او حدود ۲۶ سانتی متر و طول کلی بدن او نزدیک به ۳۷سانتی متر است.

۲۸ هفته

در این هفته از بارداری، وزن جنین حدود ۱٫۳۵ کیلوگرم است. طول سر تا باسن او کمی بیش از ۲۷ سانتی متر و طول کلی بدن وی، ۳۸ سانتی متر است.

۲۹ هفته

رشد کودک شما ادامه دارد. وزن او در این هفته حدود ۱٫۶کیلوگرم و طول سر تا باسن او  ۲۸ سانتی متر است. طول کلی بدن جنین در این هفته تقریبا ۴۰ سانتی متر است.

۳۰ هفته

در این هفته وزن جنین به ۱٫۸ کیلوگرم رسیده است. طول سر تا باسن وی نیز بیش از ۲۹ سانتی متر و طول کلی بدن جنین نزدیک ۴۲ سانتی متر است.

۳۱ هفته

در این هفته وزن کودک شما به حدود ۲ کیلوگرم رسیده است. طول سر تا باسن او نزدیک به ۳۰ سانتی متر و طول کلی بدن ۴۳ سانتی متر است.

۳۲ هفته

در این هفته، وزن کودک شما حدود ۲٫۲۸ کیلوگرم است. طول سر تا باسن کودک تقریبا ۳۲ سانتی متر و طول کلی بدن وی ۴۴ سانتی متر است.

۳۳ هفته

وزن کودک شما در این هفته به بیش از ۲٫۵ کیلوگرم رسیده است. طول سر تا باسن وی حدود ۳۳ سانتی متر و طول کلی بدن او تقریبا ۴۵ سانتی متر است.

۳۴ هفته

وزن کودک شما در این هفته حدود ۲٫۷۵ کیلوگرم است. طول سر تا باسن جنین حدود ۳۴ سانتی متر و طول کلی بدن او تقریبا ۴۶ سانتی متر است.

۳۵ هفته

وزن کودک شما در این هفته به حدود ۲٫۹۵ کیلوگرم رسیده است.طول سر تا باسن او نزدیک به ۳۵ سانتی متر و طول کلی بدن او حدود ۴۷ سانتی متر است.

۳۶ هفته
در این هفته از بارداری، وزن جنین حدود ۳٫۱ کیلوگرم است. طول سر تا باسن او تغییر چندانی نکرده و نزدیک به ۳۵ سانتی متر است و طول کلی بدن جنین به حدود ۴۷ سانتی متر می رسد.


۳۷ هفته
وزن کودک شما اندکی بیش از ۳٫۲۵ کیلوگرم است. در این هفته از بارداری طول سر تا باسن جنین حدود ۳۶ سانتی متر و طول کلی بدن آن نزدیک به ۴۸ سانتی متر است.

۳۸ هفته

وزن کودک شما حدود ۳٫۴ کیلوگرم است. طول سر تا باسن او حدود ۳۷ تا ۳۸ سانتی متر و طول کلی بدن او نزدیک به ۴۸ سانتی متر است. جنین شما رحم را پر کرده است و جای زیادی برای تکان خوردن ندارد.

VN:F [1.9.22_1171]
لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

دیدگاه خود را به ما بگویید.


7 − یک =