شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

کودکان زیر دوسال معمولا مستعد اسهال هستند به دلایل مختلف، مهمترین آن غذای آنهاست. تقریبا همه اسهال را در این مرحله از زندگی کودک نوپای خود تجربه می کنند اسهال در کودکان باعث درد، قرمزی مقعد و دهیدراته شدن آنها میشود رعایت کردن #رژیم_غذایی کمک زیادی به درمان #اسهال_کودکان میکند. کودکی که اسهال دارد بهتر […]

سونوگرافی داپلر در بارداری چیست؟ اولتراسوند داپلر حرکت خون را در ورید ها ، شریان و عروق خونی با امواج صوتی نشان می دهد. از صدای انعکاس یافته می توان برای تشخیص محدودیت جریان خون، لخته های خونی و سلامت جنین استفاده نمود. برخلاف تصویربرداری اولتراسوند که تصویری از جنین در رحم ارائه می نماید، […]

کمردرد یکی از مشکلات شایع دوران بارداری است ولی معمولاً در دو هفته اول بعد از زایمان فروکش میکند. با این حال ممکن است بعد از مدتی به علت اینکه مادر نوزادش را مرتبا بلند کرده و بغل میکند کمردرد مجدداً بروز کند. هرچه نوزاد بزرگتر میشود مادر باید وزن بیشتری را بلند کند. روزهای […]

دوران پس از زایمان نیز مانند دوران بارداری دوره ای پر از التهاب و تجربه های نو است… خانم ها معمولا دغدغه های فکری و سوال های زیادی در رابطه با این دوره در ذهن دارند اما گاهی به دلیل گرفتاری و رسیدگی به فرزند فرصت پرسیدن آن را پیدا نمی کنند و حتی نمی […]

شش ساعت اول پس از زایمان، مهم‌ ترین و خطرناک ‌ترین زمان برای مادر است. در بین مراقبت‌های پس از زایمان، کنترل میزان خو‌ن ‌ریزی و علایم حیاتی مادر(فشار خون، دمای بدن، نبض و تنفس) اهمیت زیادی دارد… مراقبت‌های معمول پس از زایمان، طی ۳ مرحله انجام می ‌شود که مرحله اول در روزهای اول […]

 احساس درد و سوزش خفیف در محل بخیه به طور طبیعی بعد از زایمان وجود دارد که قابل تحمل است در طی ساعات اولیه بعد زایمان و در بیمارستان کنترل دقیق توسط ماما و پرستار انجام می شود و در صورت لزوم می توان از مسکن نیز استفاده نمود مادر می باسیت در حال دراز […]

همیشه این سوال در ذهن خانمها وجود دارد که آیا راهکارهایی که برای پسردار شدن پیشنهاد میشه پشتوانه علمی دارد یا خیر؟ ما در این مبحث به این موضوع پرداخته ایم.

درمان بزرگی شکم با لیزر

اگر احساس می‌کنید شلوارهای‌تان دور کمرتان تنگ شده است، به این نکته توجه کنید: بزرگی شکم می‌تواند در سنین بالا حتی در افرادی که بر اساس مقیاس‌های دیگر اضافه وزن ندارند یا چاق نیستند، مرگبار باشد.

یکی از بزرگترین بررسی‌هایی تا به حال بررسی خطرات چاقی شکمی انجام شده است، بیانگر آن است که مردان و زنان دارای بزرگترین دور کمر هستند در مقایسه با آنهایی که کوچکترین شکم را داشتند، یک دهه کمتر عمر می‌کردند.

شگفت‌انگیزتر اینکه هر چه دور کمر افراد بیشتر می‌شد، خطر مرگ حتی برای افرادی که وزن آنها بر اساس ضریب توده بدنی (BMI) “طبیعی” به حساب می‌آمد، بیشتر می‌شد.

سرپرست تیم پژوهش اریک جاکوبز، از جامعه سرطان آمریکا، که هزینه این تحقیق را فراهم کرد:‌ “حتی اگر شما اضافه وزن قابل‌توجهی نداشته باشید،‌ اگر متوجه افزایش اندازه دور کمرتان شوید،‌ این نشانه مهمی به حساب می‌آید.”

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود.

ابتدا پزشک محلول حاوی بی حس کننده و آدرنالین (محلول توموسنت) را به نواحی مورد نظر بدن تزریق می کند، سپس تحت بی حسی موضعی یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد کرده و از طریق آن یک میکروکانولا که قطر تقریبی آن ۱ تا ۲ میلی متر و حاوی فیبر نوری است را داخل پوست می کند.

سپس با انجام حرکات رفت و برگشت ملایم کانولا، انرژی لیزر به سلول های چربی منتقل شده و باعث پاره شدن سلول های چربی و تخلیه آسان آنها توسط فرآیندهای متابولیسمی طبیعی خود بدن یا بعد از اتمام لیزر، از طریق ساکشن می شود.

همچنین انرژی لیزر روی لایه دوم پوست اثر کرده و باعث جمع و سفت شدن پوست می شود. تماس لیزر باعث بسته شدن فوری عروق خونی کوچک شده، در نتیجه در مقایسه با لیپوساکشن معمولی خونریزی، ورم و کبودی کمتر و دوره بهبودی سریع تر و دوره نقاهت کوتاه تر می شود.

کوچک کردن شکم

کوچک کردن شکم

روش های کوچک کردن شکم روش های کوچک کردن شکم

شکم به لحاظ آناتومیک از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل:

  1. احشاء داخل شکم ( معده ، روده و چربی های داخل شکم…)
  2. جدار عضلانی و فاشیا (غلاف عضله )
  3. چربی زیر پوست .

نمای بزرگی شکم در صورت وجود بافت های اضافه در هر کدام از این قسمت ها میتواند ایجاد شود . بنابراین انواع مختلف روش های کوچک کردن شکم را بر حسب علت آن میتوان به موارد توضیح داده شده در متن تقسیم کرد.

بزرگی شکم: علت: چربی زیر پوست

بزرگی شکم که عمدتا ناشی از وجود چربی در زیر پوست باشد و سایر موارد مانند پوست و احشاء داخل شکمی اضافه نیستند . در این موارد نتایج بسیار ایده آلی از لیزر لیپولیزر بدست می آید .

طی لیزر لیپولیز از اشعه لیزر داخل بافتی جهت تخریب بافت های چربی استفاده میشود . این روش بصورت سرپایی طی یک جلسه بدون نیاز به بیهوشی است و پوست بدنبال تابش لیزر خیلی خوب جمع میشود . این دستگاه لیزر دارای تاییدیه FDA آمریکا است ،این روش بسیارامن و عوارض ناچیز است . علاوه بر حذف چربی شکم میتوان جهت حذف چربی سایر مناطق بدن نیز استفاده نمود.

حذف چربی ناحیه شکم در موارد مناسب نتایج بسیار خوبی دارد و در صورتی که همراه با حذف چربی پهلو و پشت باشد کاهش سایز بسیار قابل توجهی به همراه دارد در حالی که ظاهر موضوع کار شده بسیار طبیعی و دست نخورده به نظر میرسد و تقریبا هیچ آثار دستکاری به جا نمی ماند، در این روش فقط از سوراخ های ۴-۳ میلی متری برای ورودی و فیبر لیزر استفاده میشود و برش وجود ندارد.

بزرگی شکم:  علت: حاملگی،چاقی های شدید…

بزرگی شکم که همراه با پوست اضافه و بازشدگی عضلات یا شلی عضلات است . این حالت معمولا به دنبال حاملگی ، کاهش وزن شدید یا همراه با چاقی های شدید شکم دیده  میشود.

در این نوع از بزرگی شکم تقریبا تمام لایه های جدار شکم (شکم ،چربی ، غلاف عضلات ) دچار ایراد و نسج اضافه است این موارد عمدتا نیاز به لیپوآبدومینو پلاستی دارند که طی این عمل بافت های بالای ناف و پهلوها ابتدا تحت لیزرلیپولیز قرار میگیرد سپس برشی درزیر شکم در امتداد برش سزارین داده میشود که به واسطه آن پوست های اضافی از سطح شکم جدا و آزاد میشوند ( ناف نگه داری میشود تا مجددا بازسازی شود.)

سپس فاشیا یا غلاف عضلات شل شده ترمیم شده و جدار شکم تنگ و سفت میشود بعد از آن اضافه پوست کشیده شده و برداشته میشود.ناف بازسازی شده و محل برش ترمیم میشود  ( به روش جراحی پلاستیک ) . اگر همزمان فتق ناف یا سایر مناطق شکم وجود داشته باشد ، طی این عمل باید اصلاح شود.بدین ترتیب تمام ایراد های جدار شکم طی این جراحی پلاستیک رفع میشوند ، این عمل در قدیم معروف به tummy tuck  بوده است ولی امروز با توجه به تغییراتی که در تکنیکهای عمل بوجود آمده ، بهتر است از نام لیپوآبدومینوپلاستی(جراحی پلاستیک کوچک کردن شکم) استفاده شود که با نتایج کامل ترو عوارض بسیار کمتر همراه است .

در روش جدید جراحی پلاستیک شکم (لیپوآبدومینوپلاستی ) عوارض بسیار ناچیز است و بیمار بعد از جراحی نتایج خیلی کامل تری دارد در حالی که عوارض و ناراحتی بعد از عمل بسیار کم شده است . در روش های قدیمی درد بعد از عمل قابل توجه است ولی در روش های جدید درد بسیار کم شده و ناچیز است . این عمل میتواند با بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام شود و معمولا یک تا سه ساعت طول میکشد.یک شب استراحت در کلینیک یا بیمارستان و یک تا دوهفته استراحت در منزل ضروری است .پوشیدن گن مخصوص تا یک ماه ضروری است .

بزرگی شکم:  علت: تجمع چربی در داخل شکم

حالتی که به صورت تجمع چربی در داخل شکم و بزرگی احشاء داخل شکمی است و  در این حالت نتایج لیزر لیپولیز و لیپوآبدومینوپلاستی (جراحی پلاستیک کوچک کردن شکم) بسیار ضعیف است و توصیه نمیشود . این افراد باید طی یک روش رفع چاقی عمومی اقدام کنندکه طی ویزیت اولیه به شما ارائه خواهد شد .
ماستوپکسی ( جراحی بالا کشیدن سینه) با روش های مدرن نتایج جذابی به همراه دارد .

VN:F [1.9.22_1171]
لطفا امتیاز خود را ثبت نمایید
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

دیدگاه خود را به ما بگویید.


5 + یک =